קורס מלווה אישי

היכרות עם עולם הייעוץ, אבל לימודים קצרים
העצמה אישית, יחד עם מקצוע ביד
להתחיל ללוות קודם את עצמך, ואחר כך לעזור לאחרים

מעניין אתכם לשמוע עוד?

צרו קשר ותקבלו את כל הפרטים!

על הקורס

תכנית הלימודים הינה חד שנתית הכוללת הכרה ראשונית של עולם היעוץ, בשילוב שיעורים מיועדים על מבנה הנפש, עם דגש על עבודה אישית של כל סטודנט.

הלימודים נותנים הכשרה בסיסית כדי להתחיל ללוות אנשים במסלול החיים, ולעזור להם לפתור בעיות קטנות בחיי היום יום, הלימודים הינם חווייתיים כשהלימוד העיקרי נעשה ע"י תהליך אישי של כל סטודנט/ית. בגמר הקורס מקבלים תעודה של מלווה אישי.

למי התוכנית מיועדת

התכנית מיועדת לגברים ונשים (בנפרד) המעוניינים לעזור לאנשים, או להכיר את עולם היעוץ מבלי להשקיע לימודים ארוכים, גם גברים או נשים המחפשים העצמה אישית ללא מקצוע מתאימים לתכנית, ומובטח להם שמחת הנפש בשנה זו.

מהו ליווי אישי

ליווי אישי הוא הדרכה עם ליווי צמוד כדי להגיע למטרה שבחרת

לכל אחד מאיתנו יש מטרות שאותן הוא רוצה להגשים, לעשות ולהתקדם, בכל תחום שהוא, בין בעסקים בין במשפחה, אנחנו רוצים מאד להגיע למטרה ולדבוק בה, אולם יש הרבה מפריעים בדרך ש'שמים לנו רגל' ואיך שהוא זה לא מסתדר. נכון לא כיף? 

המלווה האישי יוכל לעזור להגיע ליעד הנבחר ע"י הכוונה ומסלול מותאם אישית, בעזרת השם ובעזרת הכלים המיוחדים שהוא למד בבית הספר.

הצבת יעדים מוגדרים ומימושם

בליווי אישי נעזור לאדם לנהל את התהליך בעצמו. הוא מייצר את היעדים, את המסלול ואת התובנות. המלווה בס"ד מסייע לו לדייק את עצמו, ולהוציא את יכולותיו מן הכח אל הפועל, בדרך ההתבוננות המבוססת על גישה תורנית אמונית.

אצלנו בתחילת התהליך נגדיר ביחד את הצורך של האדם ואת המשאבים העומדים לרשותו, ואת הקשיים העומדים בדרכו ונציב יעד ברור, לאחר מכן נתקדם שלב אחרי שלב עד סיום התהליך.

מתי?

ימי שלישי | 09:00 - 15:30 | מסלול ראשון בחשוון תשפ"א

מתי?

ימי שלישי | 09:00 - 15:30 | מסלול ראשון בחשוון תשפ"א

איפה?

הלימודים מתקיימים בבית צבי מיתר, יד בנימין.

איפה?

הלימודים מתקיימים בבית צבי מיתר, יד בנימין.

מי המרצים?

לגברים : הרב רועי אביחי, הרב אבינועם מימון, הרב הלל רזניק.
לנשים : מרים עמיהוד, יפעת טל, הרב רועי אביחי.

מי המרצים?

לגברים: הרב רועי אביחי, הרב אבינועם מימון, הרב הלל רזניק.
לנשים: מרים עמיהוד, יפעת טל, הרב רועי אביחי.

עם מה אני יוצא בסיום הקורס?

תעודת 'מלווה אישי' מטעם המכון, המכניסה אותך למעגל מלווים האישיים מטעם המכון, ופותחת אותך לתוך עולם היעוץ.

מעניין אתכם לשמוע עוד?
צרו קשר ותקבלו את כל הפרטים!

סילבוס

קורס כלים בליווי אישי

הרב הלל רזניק | יפעת טל

לכל אדם יש הרגלי התנהגות או דפוסי חשיבה, שהם תוצאה של מחשבה פנימית שמנהלת אותו. בשיטת ההתבוננות האדם לומד להקשיב לעצמו, לבחון מהם רגשותיו, להכיר את המחשבות שבלבו ולהחליף את השקרים שמנהלים אותו באמת משמחת, ולעבור שינוי פנימי משמעותי.

בשיטת ההתבוננות האדם לומד לפתח את הכוחות שלו, לזהות את הדברים שמפריעים לו להתקדם ולטפל בהם, להפיק לקחים מהמקרים שבהם לא הצליח, ולעשות את הנדרש כדי להתקדם בדרך למימוש תפקידו ויעודו בעולם.

מטרת הקורס היא ללמוד טכניקות וכלים לזמן אמת בו המלווה יוצא לדרך ומתחיל לעזור לאנשים.

הקורס בנוי על ידע וכלים שונים ונותן זוויות של כלים משמעותיים לעבודת הטיפול. הקורס הוא סדנאי, והוא משלב למידה, חוויה, ותרגול תוך התנסות אישית.

סדנת מסע אישי

הרב אבינועם מימון | מרים עמיהוד

מטרת הסדנה היא לסייע לכל משתתף להכיר באופן עמוק וחוויתי את כוחות הנפש החיוביים שלו, לדעת לזהות אותם ואף להצליח להוציא אותם ביתר שאת ויתר עוז מן הכוח אל הפועל. זוהי סדנה קבוצתית כיוון שלקבוצה יש כוח לייצר אווירה של פתיחות וביטוי אישי. בכוחם של חברי הקבוצה להדהד זה אצל זה תובנות ולתת משוב שמסייע מאד בהכרת הפרט את עצמו ואת מה שקורה לו במערכות יחסים בין אישיות. לשם כך מתבצעים בסדנה תרגולים שונים, הן בפורמט קבוצתי, והן בפורמט של קבוצות קטנות, זוגות ואף תרגול אישי, כאשר בכל הפורמטים, מתקיים לאחר התרגול שיתוף במעגל הקבוצתי. מיומנויות מרכזיות שמתורגלות בסדנאות אלה הן: הקשבה, שימוש מבוקר בכוח הדמיון, ביטוי רגשי, אסרטיביות, ראיית הטוב, עידוד הזולת, עבודת צוות ושיתוף פעולה, חיבור לילד הקטן שבתוכי, התמודדות עם ביקורת, הרפייה ושחרור ממתחים, מילי דשטותא ועוד.

הסדנאות מגוונות וכוללות אלמנטים של דינמיקה קבוצתית ושיתוף רגשות בקבוצה, ביטוי דרמטי, ווקאלי או אמנותי-חזותי ולעיתים לימוד חוויתי של טקסטים רלוונטיים של גדולי ישראל ובפרט מן החסידות. כל אלה מסייעים לתהליך ההתבוננות הנלמד בביה"ס להכשרת מטפלים להיות יותר עשיר ועמוק ונוגע ברבדים הרגשיים ביתר עוצמה.

קורס תובנות יסוד בטיפול

הרב רועי אביחי

מטרת הקורס היא להקנות תובנות יסוד נכונות על הנושאים המרכזיים שחשובים לבריאות נפשית ורוחנית, ולהבין מהי ההסתכלות הנכונה על פי התורה, באופן המתיישב על הלב.

הנושאים המרכזיים: 

 • ערך עצמי
 • התמודדות עם כישלונות
 • השוואה לאחרים
 • התמודדות עם ייסורים
 • אהבת ה' אלינו
 • שמחה ודיכאון
 • ביטחון וחרדות
 • ויתור ומריבה
 • חופש וגבולות
 • כעסים
 • היחס ליצר
 • אחריות מול לחץ

שמעת שיש לימודים און ליין?
כן, כן קראת נכון!