ייסורים של אהבה

לכל אחד יש מערכות יחסים וחברים, ובדרך כלל זה נורמאלי ומבורך. לפעמים ניתן לפגוש מערכת יחסים תלותית, לא בריאה, ויש לכך השלכות. היום הזה נועד ללמוד על התופעה, לשמוע קצת סיפורים, ובסופו של דבר ללמוד כיצד ניתן להתמודד איתה.

יום העיון התקיים ביום שלישי, כ"ה ניסן (30 באפריל) בין השעות 15:30 – 21:00 באולם שבות קטיף שביד בנימין.

האירוע נפתח בהרצאה של הרב אביגדור ברטוב, מטפל ומרצה בבית הספר להעצמה אישית והכשרת מטפלים, בנושא – מה היא תלות רגשית. בהרצאתו הסביר הרב אביגדור בצורה נפלאה כיצד מתפתחת תלות רגשית, כיצד ניתן לזהות אותה ועוד.

לאחר מכן הוצגה הצגה של צור עמר ואביתר מלכיאלי מבית ספר למשחק וקולנוע יהודי תורת החיים, ובה צפה הקהל הרחב שמילא את האולם עד אפס מקו. ההצגה שילבה בתוכה שני סיפורים הממחישים את תופעת התלות הרגשית. האחד, איתן, תלמיד ישיבה צעיר, והשני חיים, מנהל מפעל מוצלח. 

אחרי ההצגה הסופר המפורסם חיים ולדר ריתק את הקהל בהרצאה רוויות ניסיון המשלבת סיפורים וחכמת חיים ובה הסביר כיצד ניתן למנוע התפתחות של קשר תלותי גם אצל ילדינו וגם אצלנו.

אחרי ההפסקה חתמה את יום העיון שיחה חשובה ביותר מאת הרב רועי אביחי, מטפל ומרצה בבית הספר להעצמה אישית והכשרת מטפלים תורת החיים. בשיחה הסביר הרב רועי מה הן דרכי הטיפול בתלות רגשית וכיצד מטפלים בה בע"ה.

במהלך יום העיון הוגש כיבוד קל ושתייה, וכן הוקמו דוכני הסברה על מסלולי הלימוד של בית הספר.

יום העיון קיבל משובים חיוביים רבים מקהל המשתתפים ב"ה.

תמונות מהאירוע: