בוגרים מספרים

על העצמה אישית מקצועיות טיפולית עבודת ה'

"מצאתי מקום, שעזר לי להתפתח מבחנה אישית ומתוך כך גם נתן לי כלים לעזור לאחרים. כל זה במקצועיות רבה וביחס אישי!"

פנחס ג.

"מעודד לעבודה תמידית ועקבית שבלעדיה החיים הם כמו מבעד לוילון. הופך אותך להיות אדם ער לאהבה לעצמך ולזולתך ולבורא עולם!"

ורד אילת

ב"ה זכות עצומה ללמוד בביה"ס לייעוץ תורני שכולו מבוסס על הלכה למעשה שסידר לנו תלמיד חכם, אוהב ישראל, אוהב התורה ודבק באמת שבה – הרב טל שליט"א. ומתוך התלות על אילנות גבוהים, הלא הם חכמינו ז"ל, מזכה אותנו לדרך סלולה, שלב אחר שלב להחלמת נפשנו הפצועה מפגעי הדור והזמן. הקשבה פנימית אמיתית ומדויקת ואמת צרופה ומדויקת שלא מותירה ספקות בעז"ה ומקרבת אותנו למשוש ליבנו, אבינו מלכנו, באהבה ויראה. וכל זאת הודות למנחות ולמלמדות ולמלמדים בביה"ס, המכוונים להיטיב באהבה בצורה מדויקת לכל תלמידה ותלמידה בעמל ויגיעה רבים עפ"י ניסיונם המרובה בשנים ומטופלים, ולימוד מתמיד להתחדשות המוחין…אשרינו ואשרי חלקנו! וכן צוות המשרד המסור והעמל לארגון הדברים בסדר נפלא ובמאור פנים! תודה רבה! המשיכו בחילכם! בהערכה

מור אדלר

בבית הספר תורת החיים לומדים ראשית לעבוד את ה' ממקום של בני ובנות מלכים. עוברים תהליכים יחד ולחוד ומקבלים הרבה כלים לייעוץ בדרך התורה. בעיקר את כלי ההתבוננות – בדרך התורה – החשוב כל כך והמיוחד שמוביל לחיים בריאים וטובים בעבודת ה'. סוף סוף קיים מקום שבו ניתן ללמוד כיצד להעצים כל אחד ואחת בדרך תורנית, בדרך האמת!! דרך ההתבוננות מכילה ומובילה לעבודת ה' בשמחה. ופשוט מבהירה ומעודדת בקיום הייעוד של כל אחד ואחת, מתוך קבלה עצמית ומתוך קבלת עול בשמחה ובאהבה.

אסנת שירה י.

אני לומדת מאז שעמדתי על דעתי, עשיתי תואר ראשון ושני, קורסים שונים, השתלמויות וסדנאות-רגשיות, רוחניות, תורניות. הפעם הראשונה שהתחלתי ללמוד "באמת" היתה בביה"ס ליעוץ בתורת החיים. "אין אדם לומד אלא ממקום שליבו חפץ" אני מרגישה שהנשמה שלי מקבלת בדיוק את המזון שהיא צריכה כדי לגדול ולהתפתח, אני נהנית לבוא ללימודים ומתרפאת משבוע לשבוע. רוב תחומי החיים שהיו לי בהם מורכבויות ותקיעויות- השתחררו בצורה פלאית וקסומה, בעזרת ה', הודות לעבודה האישית המודרכת וללמידה המשמעותית.

ש.ב.ח

יום אחד בשבוע עוצרים, חושבים, מודעים יותר. חיים אחרים, טובים יותר. אמונה בה', בעצמי, בתהליך. חיבור לעצמי. שמחה במה שיש. כוחות וכלים. כל מה שאפשר לבקש…

בעילום שם

עבדתי על עצמי ושיניתי הרבה דברים. חשבתי שבית הספר לא יחדש לי הרבה בתחום הזה. לאחר כשלוש שנים של לימוד ועבודה בלתי פוסקת, אני מרגישה קפיצה אדירה בכל תחומי החיים – זוגיות, ילדים, חברה, ביני לבין עצמי. תודה על הזכות להיות פה.

טל ט.

יום הלימודים מאוד משמעותי עבורי. נותן הרבה כוחות בחזרה לבית ולשגרה. הכלים מאוד מעשיים. הלימודים חוויתים ומעצימים. כיוון החשיבה שלי השתנה והרבה תפיסות התחדדו על פי אמת התורה. ממליצה ממש בחום לכולם להרשם ולחוות את ההתבוננות והשינויים המבורכים.

מיטל ר.

מתניה הרפנס

אני ממליץ בכל פה, לכל מי שמאמין, ורוצה להיות מופתע לגלות, כמה העולם שהוא משוכנע שהוא מכיר היטב, טוב בהרבה מכפי שאי פעם העלה בדעתו. שיטת ההתבוננות בשבילי היא דרך חיים ממש, הנוגעת ומרוממת את כל תחומי חיי. האישיים, הזוגיים המשפחתיים, החברתיים והמקצועיים. יום יום, נסי ניסים, ברוך ה'. אינני צעיר, אך נוכחתי לדעת, שההתבוננות שייכת לכל גיל וטובה ובכוחה לקדם כל אדם ובכל עת. מקנא אני במי שלמד להתבונן בעודו צעיר, אך לעולם לא מאוחר. נו, איזה סבא יתנגד לזכות בלוטו???

בעילום שם

באתי ללימודים מבולבלת מאוד, בזמן הלימודים הרגשתי מקסים, כיף לבוא, כיף להיות וכיף לעבוד: הלימודים בתורת החיים עשו לי סדר בבלבול, ועדיין עושים, ולפתע הקשיים נתפסים אצלי בצורה שונה- כאבני דרך מעצימות להתקדמות אישית ולא כאבני נגף ליפול מהם.

בעילום שם

הגעתי ממש כשבר כלי, אך עם המון רצון לשינוי. הכלים שהעמיד בפני בית הספר עזרו לי לצאת לחירות פנימית אמיתית ויסודית, במשך שנות הלימוד גדלתי ופרחתי! סוף סוף אני יכולה להוציא את הכוחות שבי לפועל ולהאיר בעולם את אורי המיוחד! תודה לכם!

טל טברי

עבדתי על עצמי ושיניתי הרבה דברים. חשבתי שבית הספר לא יחדש לי הרבה בתחום הזה. לאחר כשלוש שנים של לימוד ועבודה בלתי פוסקת, אני מרגישה קפיצה אדירה בכל תחומי החיים – זוגיות, ילדים, חברה, ביני לבין עצמי. תודה על הזכות להיות פה.

בעילום שם

עבדתי עם נוער בסיכון והרגשתי שהנוער שנראה הכי רחוק מהתורה והמצוות, דווקא צמא מאוד לאמונה, לדיבור והבנה על הנפש, על הרצונות, הצרכים, התהליכים שעוברים עליו. למרות לימודיי האקדמאים )למדתי תואר ראשון בחינוך ובקידום נוער( הרגשתי שחסרים לי כלים מקצועיים וידע על מבנה הנפש בדגש על הזווית היהודית והאמונית. זה מה שדחף אותי להגיע. היכרות עם הצדדים השונים שלי, למדתי להקשיב לנפש שלי, להבין מה עובר עלי ומה מנהל אותי, ולנסות לאט לאט להשתנות בדרך מובנית, הלימודים בשנה השלישית מכוונים מאוד לכלים מעשיים ופרקטיים לטיפול, הלימוד מעצים אותי, את הצוות והנוער. וכמובן את המשפחה. הלימודים היו משמעותיים, מובנים ומעשיים. הגעתי ללימודים בכל מחיר. לא רציתי להפסיד אפילו מילה. תודה גדולה.

בעילום שם

ממליצה בחום ללמוד כאן! מקום שיש בו עבודת ד' עמוקה ואמיתית, מקום שבו תרגישי שינוי משמעותי בשמחה ובקשר שלך עם ד'. ההסתכלות על כל האנשים סביבי קבלה מדרגה נוספת- יותר יכולת לאהוב, ללמד זכות, להבין באמת... רווח מיידי ביום יום, ובחיים בכלל!!

חיים טי

באתי לבית ספר ליעוץ תורני מתוך אמונה בשיטת ההתבוננות ומתוך רצון לשפר את עצמי ובע"ה לעזור גם לאחרים. עוד לא עברתי שם הרבה זמן, אבל בנתיים אני חושב שצדקתי!! אנחנו לומדים יסודות חשובים ביותר על עצמנו ועל איך עובדת נפש האדם ועוד מלא דברים חשובים, שהחשוב בהם הוא- שהכל מגיע מהתורה הקדושה ולא מקדחת ראשם של הגויים.

בעילום שם

לפני לימודי בבית הספר, סיימתי תואר ראשון בעבודה סוציאלית. חשתי כי למרות השנים הרבות שלמדתי, אין בידי הכלים האמתיים בהם אוכל לסייע למטופלים. זאת בנוסף לכך שהרגשתי כי הכלי שלי עצמי צריך להתמלאות מחדש. כיום אין לי מילים לתאר את הדרך המיוחדת שעוברים בבית הספר, הן ברמה האישית, משפחתית, ומקצועית. בבית הספר ישנה הדגשה על עבודת המידות של כל אחת ואחת. עוברים תהליך בו זוכים להיות גם מטופלים ולעבור את התהליך על נפשנו ולזכות לראות שינויים מבורכם. כך בעזרת ה' גם לעזור לאחרים הזקוקים. לדעתי זאת הדרך ללמד טיפול יהודי אמיתי.

בעילום שם

במסגרת שנת שבתון הגעתי ללימודים במטרה להעשיר את הידע והכלים שיסייעו לי בעבודת החינוך. למעשה קיבלתי הרבה הרבה יותר. ההתבוננות היא כלי שאפשר להשתמש בו באופן אישי ביום יום וגם לנסות ללוות מישהו אחר בשימוש בו. הלימודים איפשרו לי להיפגש עם עצמי במקומות הכואבים והחזקים. בשיעורים ובליווי האישי בתהליך ההתבוננות עברתי תהליך של ריפוי עמוק לקושי שליווה אותי. התחברתי מחדש לעצמי, לסביבתי ובעיקר לרבש"ע. כנראה שההשפעה ניכרת גם בחוץ, כי ב"ה אני זוכה להערכה רבה גם בעבודה וקיבלתי תפקידים נוספיםשישבהם קידוםמשמעותי. אני מרגישהשהלימודים בבית הספר מאפשרים העצמה אישית וגם התפתחות מקצועית.