אודות

בית הספר להעצמה אישית והכשרת מטפלים

על הלימודים

תהליך העצמה אישית

הלימודים אצלנו בראש ובראשונה מזמנים כל תלמיד לעבור תהליך אישי משמעותי, זאת ע"י הקניית ידע, נתינת כלים להיכרות מעמיקה עם עולמו הפנימי, והעמקת הקשר עם ה' יתברך.

מתוך כך נוצרים ב"ה שינויים מרגשים ומשמעותיים שבמהותם ריפוי הנפש, שמחה, שלווה, שיפור מערכות יחסים ומימוש השליחות בעולם.

למידה חווייתית מכוונת למעשה

השיעורים מעמיקים בהבנת נפש האדם על פי התורה ומבהירים את מערכות המושגים של עולם הנפש והטיפול. המרצים מרכזים תובנות, מערכות ערכים וכלים טיפוליים. הלימוד משולב בסדנאות חווייתיות בהן התלמידים מיישמים את הדברים על עצמם, כיון שאנו מאמינים שכדי שתוכל לסייע לזולתך, עליך ראשית לעבור תהליך עם עצמך.

אווירה משפחתית

בבית ספרנו אוירה חמה ומשפחתית הן בין התלמידים לבין עצמם, הן עם המרצים והן עם אנשי הצוות וההנהלה. ב"ה באופן טבעי נוצרים קשרים עמוקים ומשמעותיים בין התלמידים. אנו מזמינים אותך להצטרף ולהיות חלק ממשפחת ביה"ס.

 

תפיסת היסוד שלנו

בית הספר הוקם בשנת תשס"ח על ידי ראש ישיבת "תורת החיים", הרב שמואל טל שליט"א, על מנת ללמד את תיקון הנפש על פי התורה ולהכשיר מטפלים שיתנו מענה להתמודדויות ולמצוקות הרבות שקיימות בדורנו.

בית הספר להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים מתאפיין בכך, שכל הלימודים מבוססים על הדרכת התורה ומקורות חז"ל, החל מהנחות היסוד והקניית הידע, ועד הכלים הטיפוליים הניתנים בו.

בבית הספר תקבל בע"ה כלים והכוונה על מנת להתקדם למימוש שליחותך בעולם, תוך נתינת מענה אמיתי לקשיים וחיבור עם כוחות האמונה שבך. מתוך כל זאת בע"ה תזכה לצמיחה לגבהים חדשים. על בסיס זה ניתנת הקומה הבאה של כלים לפיתוח היכולת לסייע גם לזולתך.

תכנית הלימודים בנויה לגברים ולנשים במסלולים שונים ובמתחמים נפרדים.

בבית הספר לומדים בכל שנה עשרות תלמידים מכל הארץ. הוא ממוקם ביישוב יד בנימין, ליד גדרה וסמוך לכביש 6.

סגל המרצים

מכאן למובייל

אודות

בית הספר להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים | באורך

על הלמידה

למידה מכוונת למעשה

השיעורים מעמיקים בהבנת נפש האדם על פי התורה ומבהירים את מערכות המושגים של עולם הנפש והטיפול. המרצים מרכזים תובנות, מערכות ערכים וכלים טיפוליים, לאורם הם מנחים את התלמידים ביישום הדברים על עצמם בתחילה, ובהמשך בהכוונת יישומם על אחרים.​

אווירה משפחתית

בבית הספר אוירה חמה ומשפחתית הן בין התלמידים לבין עצמם, הן עם המרצים והן עם אנשי הצוות וההנהלה. באופן טבעי נוצרים קשרים עמוקים ומשמעותיים בין התלמידים. אנו מזמינים אותך להצטרף ולהיות חלק ממשפחת ביה"ס

תהליך העצמה אישית

אנו מאמינים שכדי שתוכל לסייע לזולתך, עליך ראשית לעבור תהליך עם עצמך. לכן אנו מכוונים אותך לעבודה אישית באמצעות הפנמת מערכת מושגים חדשה, היכרות מעמיקה עם עולמך האישי תוך הקשבה לעצמך, ומתוך זאת לעבודה פנימית ושינוי.

תפיסת היסוד שלנו

הבית ספר הוקם בשנת תשס"ח על ידי ראש ישיבת "תורת החיים", הרב שמואל טל שליט"א, על מנת ללמד את תורת הנפש על פי התורה, ולהכשיר מטפלים שיתנו מענה על פי התורה למצוקות הנפש השונות.  הבית ספר ממוקם ביישוב יד בנימין, ליד גדרה וסמוך לכביש 6

בית הספר להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים מתאפיין בכך, שכל הלימודים מבוססים עלהדרכת התורה ומקורות חז"ל, החל מהנחות היסוד והקניית הידע, ועד הכלים הטיפוליים הניתנים בו.

בבית ספר תקבל בע"ה כלים והכוונה על מנת להתקדם למימוש שליחות זו, תוך נתינת מענה אמיתי לקשיים וחיבור עם כוחות האמונה שבך. מתוך כל זאת בע"ה תזכה לצמיחה לגבהים חדשים. על בסיס לימוד זה של השקעה שלך בעצמך, בעבודת הנפש והמידות, תוכל בע"ה לרכוש כלים ולפתח את היכולת לסייע גם לזולתך